image

Sprey Yıkama Yağlama Hattı

Demonte sistem(Kazanlar hariç) panellerden oluşup Paslanmaz (inox) malzemeden üretilmektedir. İki veya dört kazandan oluşup 2 değişik kullanıma hizmet ederler.

2 Kazanlı sistemlerde yağ alma fosfatlama ve durulama.4 Kazanlı sistemlerde ise yağ alma durulama kromatlama ve durulama olarak hizmet vermektedir.Bu seçenek alimünyum boyamak için diğeride normal metalleri boya öncesi temizlemek üzere kullanılmaktadır. Sistem tünel şeklinde olup temizlenecek olan malzemeler web ve kardan tip olarak anlandırılan yatay çalışan konveyör ile tünelde ilerlerken yüksek basınçlı pompa ile kolektörlerden ringlere dağıtılan basınçlı kimyasallar nozullardan 1 ile 2 bar arası basınçla malzemenin üzerindeki yağ tortu ve benzeri kirleri kendi bünyesine alarak ürünü temizler. Daha sonraki aşama da durulama tüneline giren ürün yağardan ve tozlardan tamamen aşınmış ve boyanın malzeme ile yapışmasını önleyen unsurlardan arınmış olarak Boyaya hazır hale getirmiştir.Bu sistem çalışma süresi boyunca kesintisiz olarak boya öncesi temizlik yapıtğından üretici firma önemli ölçüde randıman ve kalite sağlar.

Diğer deyişle daldırma tip veya elleme temzileme gibi tekniklere göre kıyalanamayacak kadar üstün ve ekonomiktir. Ayrıca  temizlikten doğan iş gücünü sıfıra indirir. Kullanım maliyeti diğer sistemlere göre çok ekonomik ve daha sağlıklıdır. Çünkü Solvent ve benzeri ürünler bu sistemde kullanılmaz.

TELEFON

0212 422 26 22

MOBIL

0542 460 46 40

MAIL

info@dekamakina.com.tr