Toz Boya Tesisi İstanbul

Toz Boya Tesisi İstanbul

11 August 2014

Kuru bir kaplama sistemi olan toz boya, elektrikle yüklenmiş olan öğütülmüş reçine, pigment ve diğer hammadde taneciklerinden oluşmaktadır. Toz boya tesisi içerisinde de boyanacak olan parçaların üzerine püskürtülerek uygulanmaktadır. Boyanacak olan parçalara, boyama işlemi uygulanmadan önce topraklanır. Topraklama işlemi sayesinde yüklenen tanecikler kürlenme fırınında eriyerek birbirlerine yapışırlar ve düzgün, dayanıklı bir kaplama oluşturulmadan önce malzemeye tutunurlar. Toz boya tesisi içerisinde kullanılan boyalar termoset ve termoplastik olarak ikiye ayrılmaktadır. Termoset boyalar, ısı ile kürlenmektedir ve kullanım oranı termoplastik boyalara göre daha fazladır. Kürlenme işlemi sırasında kimyasallar, geri dönüşümü olmayan bir değişime uğradıkları için tekrar ısıtılmaları halinde erimezler. Termoplastik boyalar ise ısıtılması halinde tekrar eridiği için yüksek film kalınlıklarında yapılan uygulamalarda tercih edilmektedirler.

tozboya-tesisi6

                Toz boya tesisleri içerisinde bir parçanın boyanması için öncelikle temizlik ve ön işlemler yapılmakta, toz boya uygulamasına geçilmekte ve son olarak ise fırınlama işlemi yapılarak boyanın sabitlenmesi sağlanmaktadır. Bir toz boya uygulamasının kaliteli olması ve uzun bir süre boyunca dayanması için mutlaka tesis içerisinde kullanılan makine ve malzemelerin kaliteli olması gerekmektedir. Toz boya tesisi İstanbul firması olarak sizlere en kaliteli hizmeti verebilmek adına, tesisimiz modern teknolojinin sağladığı son imkanlarla döşenmiş ve kullandığımız malzemelerimiz en kaliteli malzemeler arasından tercih edilmektedir. Bu nedenle Toz boya tesisi İstanbul firmamızın verdiği hizmetlere güvenebilirsiniz.

                Teknolojinin sağladığı son imkanlar ve yıllardır bu sektörde hizmet veriyor olmanın getirdiği deneyimlerimiz sayesinde sizlere en kaliteli hizmeti vermek üzere çalışmaktayız. Tamamen otomatik olan toz boya sistemimiz sayesinde, boyanmasını istediğiniz tüm parçalar en mükemmel ve dayanıklı şekilde boyanacaktır. Tesisimizde toz boya uygulaması yapılan tüm parçalarınızı güvenle uzun bir süre kullanabilirsiniz.

                Toz boya tesisi fiyatları ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilmek için iletişim numaralarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilir, dilerseniz tesisimizi ziyaret ederek yapılan işlemleri yakından inceleme imkanına sahip olabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını deneyimli personelimizden alabilir, toz boya uygulaması için firmamızın kalitesine ve bu konudaki deneyimine rahatlıkla güvenebilirsiniz.

toz-boya-tesisi-1

Yorum Gönder