Toz boya tesisi fiyatları

Toz boya tesisi fiyatları

16 November 2013

Toz boya kullanım kalitesi yüksek bir boyama tekniğidir çarpma ile bile atmayan bir boyadır ve toz boya kolay kolay çizilmez. Yaş boyada solvent bulunması nedeniyle zararlı olabilir ancak toz boyada böyle bir risk söz konusu değildir. Toz boyanın en önemli avantajlarından biride kesinlikle koku yapmamasıdır bu gibi kokular boyalardaki tiner kokuları baş ağrısına sebep olur ancak toz boyada böyle bir durum söz konusu değildir.

 Toz boya çeşitleri termoset vetermoplastik olmak üzere ikiye ayrılır. Termoset fazlaca tercih edilir. Termoset boyalarda kendi içerisinde ikiye ayrılır poliüretan ve polyester. Poliüretan sıcaklığa karşı dayanıklı bir boyadır. Polyesterin ise genel bir kullanım alanı vardır. Toz boyada çarpma ile dahi boyanın atmayacağı bilinir bu nedenle yaş boyaya göre toz boya tesisi fiyatları değişkenlik gösterebiliyor. Toz boya ayrıca elektrostatik olaraktan uygulanır. Bu nedenle bu işlem yapılmadan önce uygulama alanının temizliğine olsun havalandırmasına olsun çok dikkat edilmelidir. Eğer bunları göz ardı edecek olursanız boyanın dayanıklılık süresinin kısalacağını fark edeceksiniz.

Toz boyama sistemi gelişimini dünyada ve Türkiye’de hızla sürdürmektedir ancak toz boya kullanıcılarınızda sıkıntıları bu gelişimle birlikte her yıl artmaktadır. Boya tesislerinde üretilen boyaların kalitesi kullanılan aletlere maskeleme malzemelerinin kaliteli olmasına oldukça bağlıdır. Böylece toz boya satan firmalar ve müşterileri arasında doğru orantılı bir memnuniyet ilişkisi olacaktır. Toz boya ihracatı ülkemizde yüzde atmış civarındadır ayrıca ülkemiz ihracatı Avrupa ülkelerine yapmaktadır. Toz boya tesisi fiyatları piyasada oldukça çeşitlilik göstermektedir ancak bu alıcının tercihlerine göre farklılıklar gösterecektir örneğin bir firmada manüel toz boyama sistemlerini alarak ekonomik ve pratik bir biçimde faydalanabilirsiniz. Ancak başka bir müşteri otomatik boyama ekipmanlarında ödeme yapmak isteyebilir ve onlardan faydalanır.

 Ayrıca firmalarda  otomatik boyama sistemleri boyama tabancaları satışı robot uygulamalarda olabilir tabi bunlarda ücrete tabii tutulur. Toz boya tesisi fiyatlarındaki değişim bu gibi faktörlere bağlıdır. Yetkili servis hizmeti uzman kadroda bu gibi işlemlerde çok önem taşımaktadır. Firmalarda üretilen robotlar ile müşterilerine kolay pratik ekonomik bir şekilde yardım sağlamaktadır. Otomatik boyamalarda manüele göre daha ekonomiktir.

Yorum Gönder