Toz Boya Fiyatları Hakkında Herşey

Toz Boya Fiyatları Hakkında Herşey

27 August 2013

Boya estetik ve sağlık açısından gerekli bir malzemedir. Son zamanlarda birbirinden farklı birbirinden özellikli birçok boya çeşidi bulunmaktadır. Toz boya da bunlardan birisidir. Toz boya diğer birçok boyanın aksine solvent içermez. Tabanca kullanarak duvarın son katına gerçekleştirilir. Boya tabanca içerisinde boyanacak diğer malzemelere yapışarak kaplamayı gerçekleştirir. Bu yüzden boyanın yüzeye istenildiği gibi yapışabilmesi için malzeme iyi topraklanmalıdır. En büyük avantajı boyanın geri kazanım imkanının mümkün olmasıdır. Fazla boya atılması durumunda kabindeki boya kazanım sistemine toplanıp tekrar kullanılabilmektedir. Diğer malzemeler toz boya ile kaplanarak 200 derece ısıdaki pişirme fırınına yerleştirilir.

Bu ısı boyanın eriyerek diğer malzemeye yapışmasını sağlamaktadır. Peki, toz boya fiyatları kaç Türk lirası civarındadır? Fiyatlar genel olarak farklılık gösterse de ortalama iki yüz elli gram kadarı yirmi ila yirmi beş Türk lirası civarındadır. Bununla birlikte yüz gram beyaz toz boyayı dört liraya satan Internet siteleri de bulunmaktadır. Bu sebeple alım yapılmadan önce ortalama fiyatlar iyi bilinmelidir. Toz boya fiyatları boyanın rengine göre farklılık göstermemektedir. Bununla birlikte çoklu gramlarda az gram paketlerden birkaç tane alındığında edinilecek toplam fiyattan daha uygun fiyatlar bulunabilmektedir. Yaldız olarak geçen parlak toz boya fiyatları ise yüz elli gram için on altı on yedi lira civarındadır. Bununla birlikte daha farklı yerlerde otuz cc’lik şişelerde yüz liraya da buluna bilinmektedir.

Toz boya diğer boyalara göre avantajlar sağlamaktadır. Solvent içermediğinden hava kirliliğine çevreye ve çalışana daha az kötü etki gösterir. Ek işlemlere karıştırmaya gerek yoktur. Tek kat boyama ile istenen sonuç hep dekoratif açıda hem de kısa zaman içerisinde kolayca sağlanabilmektedir. Tamamen katkı maddelerinden oluştuğu için de kolay geri kazanılabilmekte ve taze boyanın içine katılarak bir sonraki boyamanızda da kullanılabilmektedir. Beyaz eşya çelik kapı alüminyum makine aydınlatma masa metal mobilya çelik raf stand sandalye kapı kolları park veya bahçe mobilyaları elektrik panoları tarım araç gereçleri tencere-tava gibi mutfak araç gereçleri cam ve ahşap sanayi boyama gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Yorum Gönder