KOT KURUTMA MAKİNALARININI ETKİSİ

KOT KURUTMA MAKİNALARININI ETKİSİ

13 August 2013

KOT KURUTMA MAKİNALARININI ETKİSİ

Giyinmek hayatın birincil ihtiyaçlarından bir tanesi. Öncelik olarak önemli olan örtünmektir. Kalitesi güzelliği arka plana atılır ilk aşamalarda. Giysilerde kotların yeri hep ayrı tutulur. Daha spor daha şık ve daha rahattır. Kullanıcılar için işlevselliği veya nasıl yapıldığı önemlilik arz etmez. Aslında kotun diğer giysilere göre işlevselliği daha zor olabilmektedir. Nüfus artışı direkt olarak tekstil sanayi ihtiyacını ve buna bağlı olarak da tekstil sanayinin hızını arttırıcı makineleri üretmeyi doğurmuştur. Yakın geçmişte tekstil sektöründe elle yapılan birçok şey artık makineler yardımıyla yapılmak zorundadır. İşte bu zorunluluk sektöre yeni makine ihtiyacı doğurmuş bunlardan biride kot kurutma makineleri olmuştur. Bu makineler devasa büyüklükte olmayıp işletme bazlı üretilmektedir.

Tekstil sektöründe bu makineyi en etkin kullananlar şüphesiz; mavi jeans loft ve leke gibi büyük kot firmalarıdır. Bu nokta da ihtiyaçtan üretilen bu makine yukarıda örnek verdiğim firmalar gibi büyük firmalar tarafından geliştirilmiştir. Son derece basit işlemler yoluyla kurutma işini gerçekleştiren bu makineler şuan yeni açılan kot firmaların gözdesi. Kot kurutma makineleri yıkanan kotların üzerine motor fan ve rezidans yardımı ile sıcak hava üfleyerek çamaşırın üzerindeki suyun buharlaşmasını sağlarlar daha sonra bu buharı bir baca ile veya başka bir yöntem ile dışarıya sıvı şeklinde atarlar bu işlemi yaparken de istenilen seviyeye ayarlanabilir olup hacme bağlı kalmazlar.

Bir makine satın alınırken işletmenizin büyüklüğünü ve iş hacmini dikkate almak zorundasınız. İşletmeniz küçük ise alacağınız makine da küçük olur yalnız daha önce üretilen makineler size uymayabilir çünkü o makinelerin belli bir standardı bulunmaktadır. Buna nazaran kurutma makinesi üreticileri şöyle diyorlar; tekstil sektöründeki işletme sahipleri için bu makinenin üretimi onların isteyeceği iş hacmi kadar üretilecektir. Standartları onlar belirleyecektir. Bu işletmeniz için son derece makul görünmektedir çünkü işletmenize hem yararlı bir ürün alıp hem de fazla para vermekten kurtulacaksınız zira fiyatlandırmada hacme bağlı olarak yapılmaktadır. Sanayi ve ekonomi alanında etkisi büyük ve önemli bir makinelerden bir tanesidir bu makineler.

Galeri İçin Tıklayınız

Yorum Gönder